073-7841792 מספר מקשר הסבר

מחירי הסולר

לפי החלטת הממשלה, מחיר ליטר של דלק יתעדכן בחצות בכל ראש חודש. לפני הרבה שנים, מחירי הסולר של כלל מוצרי הדלק השונים היו בהתאם למחיר השער של בית זיקוק. בשנת 2007 הופרט בית הזיקוק לנפט וזאת הסיבה שהמחירים המקסימליים של כל מוצריה הדלק השונים לא נקבעו על ידי המדינה, רק מוצרים שנמכרו באופן בלעדי.
מוצרי דלק שנמצאים תחת פיקוח הינם: בנזין 95 אוקטן, זפת, מזוט כבד 3.5% גופרית. ומוצרי דלק שאינם נמצאים תחת פיקוח הינם: סולר לתחבורה, סולר שמיועד להסקה, קרוסין, גז שמיועד לבישול (גז פחמימני), נפטא, ומזוט קל. מה שמראה שהמחיר היחידי שמפוקח לצרכן הינו בנזין 95 אוקטן.

ממה מורכב מחיר הסולר?

מחירי הסולר (הבנזין) בתחנת הדלק מורכב מהרכיבים הבאים: מחירים של שער בית זיקוק מתורגמים לש"ח – המחיר המרבי של בית זיקוק שהוא יכול למכור. מחיר זה נקבע באמצעות מחירי הדלק (מחיר CIF W MED עם תוספות ) ברחבי אירופה באמצעות הכפלה של שער החליפין.

מס בלו – מס שנקבע על ידי רשות המסים במשרד האוצר, זה מס עקיף שהוא מוטל תמיד על דלק, על טבק ועל אלכוהול. המס מתעדכן בחודשים- ינואר, מאי וספטמבר בהתאם לצו הבלו על דלק.
סל הוצאות השיווק לבנזין, מרווח שיווק – סך ההוצאות שיווק של כל תחנות הדלק. זה יהיה מפוקח על ידי המדינה.

מע"מ – (נקבע על ידי משרד האוצר) מס ערך מוסף בסך של 17%.
המחיר שמתקבל הינו מחיר עבור שירות עצמי בתחנת הדלק. כל מי שירצה לקבל שירות מלא, משמע תדלוק בשירות של מתדלק מטעם התחנה, תהייה לזה תוספת שתקבע ותהיה מפוקחת על ידי משרד האנרגיה.

* המחיר לליטר בתחנה כולל 17.0 אחוז מע"מ, ועל בנזין 95 אוקטן נטול עופרת – 6.06 ₪ כשהתוספת בעד שירות מלא תהייה – 0.20 לליטר.

מחיר הסולר

איך מחשבים מחיר דלק לליטר?

  • מחירי הסולר נקבעים על ידי שקלול ממוצע של כל מחירי הבנזין באירופה לאורך כל חמישה ימי המסחר שקדמו ליומיים אחרונים של עבודה מדי חודש.
  • אחר כך, מחיר ממוצע זה יוכפל בשער של החליפין דולר/ שקל ביום החמישי של המסחר.
  • סכום זה הוא למעשה מחיר שער בית זיקוק שעליו יש תוספות. לזה צריך להוסיף את מס הבלו, מס בהתאם לכמות ליטר והוא יושפע גם ע"י ממד המחיר לצרכן.
  • לסכום הזה מתווספים גם רווחים של חברות הדלק השונות כל נושא השיווק בהן הם עוסקות, שאלו הם למעשה כלל ההכנסות של כל חברה.
  • למחיר יש להוסיף כאמור גם את מע"מ ואז נקבל את המחיר המרבי והמדויק שיימכר לכל צרכן. נציין שלא ניתן יהיה לעלות את המחיר, אך כן ניתן להוזילו.

עלויות נוספות על מחיר הדלק המרבי

תחנות דלק בשירות מלא יכולות לגבות מחיר גם על שירותים נוספים או על אילוצים כאלה ואחרים כגון:
– תוספת על שירות מלא.
– תשלום לזמני מכירת דלק כגון: בין השעות 20:00 עד השעה שש בבוקר למחרת, בסופי שבוע, בערבי חג ומועדי ישראל.

משרד האנרגיה ימשיך כל העת לעדכן את מחירם התיאורטי של התזקיקים שכלם בתי הזיקוק מייצרים, לפי שיטת החישוב שהוחלט עליה בצו פיקוח על כל המחירים של המצרכים והשירותים (מחירים מרביים למוצרי נפט בשער בית זיקוק) המחיר התיאורטי משמש לצורך של מידע בלבד, ואין עליהם שום תוקף מחייב.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

1700-706968